İmplant Üzeri İşler


İmplant Üzeri İşler

İmplant Üzeri İşler

Diş implantlarını, şekil olarak vidalara benzer genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleri olarak düşünebilirsiniz. Diş implantları çene kemiğinize yerleştirildiğinde doğal kemiğinizle birleşirler. Kron adı verilen bir veya daha fazla yapay dişi desteklemek için sağlam bir temel haline gelirler.

Bu tedavinin uygulanma amacı, eksik olan dişlerin yerine geçerek üzerine kullanılabilir dişler yapmaktır. Eksik dişlerin tedavisinde kullanılan diğer yöntemleri bu videodan izleyebilirsiniz. Video dan anlaşılacağı gibi en iyi yöntem implant olduğu gibi bu operasyonu yapan diş hekiminin tecrübesi çok önemlidir. Golden Smile diş polikliniğinde özellikle implant ve estetik diş hekimliğinde uzmanlaşmış ve en az 20 -30 yıl tecrübeli uzman diş hekimlerimiz çalışmaktadır.

Sabit ya da hareketli protezler yapmak amacı ile kemiğin yeterli ve uygun olduğu durumlarda uygulanacak küçük bir operasyonla çene kemiğine yerleştirilirler. Eğer kemik miktarı ve yoğunluğu istenilen seviyede değilse tedavinin uygulamasından önce kemik oluşturmaya yönelik işlemler yapılması gerekebilir. İmplant hastalarımızın çoğunda genellikle operasyon sırasında kemik tozu ekleyerek implant işlemini tamamlarız ve bunun için muayene öncesinde ön bilgilendirme yapmaktayız. Video da yabancı hastamıza operayon sırasında eklediğimiz kemik tozunu izleyebilirsiniz.

Tedavinin uygulama sonucu ne kadar başarılı olacağı kullanılan markaların ve diş dokturunuzun tecrübesine bağlıdır.